180
Basın bültenleri Otomobillerin beyaz gövdeleri için Docol 1500 MZE
21 Mart, 2016 00:00 CET

Otomobillerin beyaz gövdeleri için Docol 1500 MZE

Arabalar için Docol 1500 MZE elektrogalvanizli martensitli çeliklerle şimdi dünya genelinde otomobil üreticilerine araç ağırlığını azaltarak çevresel performansı iyileştirmeleri için etkili bir çözüm sunuyoruz. Yeni çelik sınıfı; korozyon koruması, enerji emilimi ve düşük ağırlık gerektiren bir dizi uygulama için uygundur.

Docol® 1500 MZE, düşük ağırlık ve yüksek enerji emilimi için sıkı gerekliliklere sahip arabalardaki uygulamalar için geliştirilmiş soğuk haddelenmiş, elektrogalvanizli, gelişmiş bir yüksek dayanımlı çeliktir. Çelik, haddeli şekillendirme için çok uygundur. Minimum çekme dayanımı 1500 N/mm2'dir; yüksek dayanımı ise özel bir ısıl işlemin son derece yüksek bir soğutma hızıyla birlikte kullanıldığı üretim sürecinde elde edilir. Docol 1500 MZE'nin tipik uygulamalarından biri de eşik takviyeleridir.

Docol elektrogalvanizli martensitli çeliğin sınırlarını zorlayarak otomotiv sektöründe yepyeni fırsatlar yaratıyoruz. Martensitli çelik sınıflarından oluşan Docol serimiz, yıllardır performanstan ödün vermeden hafiflik ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor. Bilgi ve farkındalık yayıldıkça, malzememizi kullanma olanaklarını gören tasarımcıların sayısı da artıyor. En güçlü ve en yüksek dayanımlı çeliklerimiz için tüm dünyadaki şirketlerden sürekli talepler geliyor. Bu alanda son geliştirdiğimiz ürünleri denemenizi memnuniyetle bekliyoruz.

Veri sayfasını indirin

 

 

Docol hakkında ayrıntılı bilgi