180
Basın bültenleri Alman Kempf şirketi Strenx® 960'ın avantajlarına işaret ediyor

 

3 ayda bir gönderilen Özel çelikler bültenine bugün abone olun
ve Strenx® performans çeliği hakkında en son haberleri alın

 

Bültene abone ol

6 Haziran, 2018 12:00 CET Hardox, Hardox In My Body, Strenx, Yüksek Dayanımlı Çelikler

Alman Kempf şirketi Strenx® 960'ın avantajlarına işaret ediyor

Alman Fahrzeugbau KEMPF şirketi, çeşitli taşımacılık ihtiyaçları ve çok çeşitli özel araçlar için damperli kamyonlar ve römorklar, devirmeli yarı römorklar, meşrubat yarı römorkları ve kayar taban sistemlerini içeren, müşteriye özel çözümler sunuyor. Uzun süredir SSAB'nin müşterisi olan ve yıllardır Strenx® 700 kullanan şirket, şimdi SSAB ile birlikte çalışarak römork şasisini Strenx® 960'a yükseltiyor.

70 yıl kadar önce kurulmuş özel bir şirket olan Kempf, bugün ikinci nesilden Norbert ve Heinz Kempf kardeşler, kurucunun (Walter Kempf) torunu olan Daniel Dressler ve yine bir aile üyesi olan Manuel Kempf tarafından yönetiliyor.

Walter Kempf tarafından kurulan şirketin ilk faaliyeti, savaş öncesinden kalan eski araçları tarımsal kullanım için dönüştürmekti. Daha sonra kamyon ve damper gövdesi üretimine geçen şirket, şu anda Almanya'da damper uygulamaları alanında üçüncü büyük tedarikçi konumundadır.

300'e yakın çalışanı olan Fahrzeugbau KEMPF üç farklı tesiste faaliyet gösteriyor. Bad Marienberg'deki genel merkezi ve yakınındaki ikinci el kamyon tamirhanesi olmak üzere bunlardan ikisi Almanya'da bulunuyor. Üçüncü tesisleri is Polonya'da ve çelik üretiminin büyük bir kısmını burada gerçekleştiriyorlar. Kempf'in müşterileri, taş ocakları da dahil olmak üzere, damper ihtiyacı olan her sektörden gelebiliyor.

Sistem yükseltmenin avantajları

“Kempf bizim 1990'lardan beri müşterimiz ve hep iyi bir işbirliği içinde olduk. Damperlerinde yıllardır Hardox® kullanıyorlar ve iki yıl önce de HardoxIn My Body üyesi oldular.  En iyisi de son derece ileri görüşlü ve teknik yeniliklere açık olmaları; böylece işbirliği teknik geliştirme bakımından kolaylaşıyor," diyor SSAB Özel Çelikler teknik geliştirme müdürü Martin Bülter.

"SSAB'nin yüksek dayanımlı çeliklerini yıllardır kullanıyoruz ve avantajlarını biliyoruz. Uzun süredir Strenx® 700 kullanıyoruz ve şimdi daha da iyi bir ürün ve müşteri hizmeti sunabilmek amacıyla römork şasimizi Strenx® 960'a yükseltiyoruz. Strenx® 960'ın bize şasi ağırlığında yaklaşık %10 hafiflik sağlamasını bekliyoruz. Ağırlığı azaltmak bizim işimizde çok önemlidir," diyor Kempf tasarım müdürü Markus Hilpisch .

Hardox® In My Body ortaklık demektir

Strenx® ve Hardox®'un birlikte kullanılması, performans açısından avantajlar sağlar. Damper gövdelerinde Hardox® kullanım ömrü süresince dayanıklılık sağlarken, Strenx® ağırlığı azaltmak için idealdir. Hardox® borular örneğin damper aksında kullanılabilir. Ayrıca yan duvarlarda da gitgide ağır plakalardan ruloya doğru bir geçiş var," diye açıklıyor SSAB Özel Çelikler bölge satış müdürü Christoph Bednarz.

"Hardox® In My Body sadece ürünün üzerindeki bir etiket değil. Bizim inovasyon girdilerimizle birlikte, SSAB ile kurulan bir iş ortaklığı demektir. Yükseltmenin faydalarını müşterilerimize açıklamak istiyoruz, ama aynı zamanda çeliğimizi müşterinin üretim zincirine entegre edebilmek için müşteriye kulak vermemiz gerekiyor," diyor Martin Bülter.

Odak noktamız müşterinin işidir

"SSAB olarak değerlerimizden biri de müşterinin işine odaklanmaktır ve rakiplerimizden farklı olmak istiyoruz. Bu da, bizim tarafımızda müşteriyle ilişkiyi açıkça yöneten belirli bir kişinin yanı sıra, müşteriyle yakın irtibatta daha pek çok kişinin olması ve farklı fonksiyonlar arasında çok yakın bir işbirliği anlamına geliyor. Ana irtibat noktası Satış; bir tür kilit hesap görevi görüyor ve müşterinin ihtiyaçlarını dinledikten sonra farklı bölümlerle konuşup onları da sürece dahil ediyor," diye açıklıyor Christoph Bednarz.

"Müşteriye açık davranmak, ve sadece olanakları değil riskleri de anlatarak güven inşa etmek son derece önemlidir. SSAB'de Teknik Geliştirme gibi diğer bölümleri de işin içine katmak satış bölümünün sorumluluğudur. Kempf'i birçok kez Bilgi Hizmetleri Merkezi çalışanlarımızla ziyaret ettik. Müşterinin yanında olmak kilit bir faktör," diyor Christoph Bednarz.

Kempf ile birlikte çekilen filmi izleyin:
https://www.youtube.com/watch?v=zNlo9M8tFho 


HARDOX® IN MY BODY
Hardox® In My Body'nin Almanya'da 30'dan fazla üyesi vardır. Toplamda 60'tan fazla ülkede 400'ün üzerinde üye bulunmaktadır. Bir ürünün üzerinde Hardox® In My Body logosunun olması, ürünün Hardox aşınma plakası kullanılarak imal edildiğini ve alt kalitede bir taklitten yapılmadığını doğrular. Bu logo, kova, konteyner, mikser, yıkım ekipmanı veya diğer uygulamalarınızın, eşsiz aşınma direnci ve darbe dayanımı sunan birinci sınıf bir ürünü temsil ettiği ve kullanım süresince zaman ve maliyetten tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla Hardox® In My Body logosunu gördüğünüzde, kalifiye bir program üyesi tarafından imal edilmiş üstün bir çelik ürün aldığınızdan emin olabilirsiniz.