180
Basın bültenleri Yeni Strenx® 1100 Plus ile tanışın – kaldırma ve gelişmiş yapılar için yapı çeliği.
27 Kasım, 2018 08:00 CET

Yeni Strenx® 1100 Plus ile tanışın – kaldırma ve gelişmiş yapılar için yapı çeliği.

SSAB, eşsiz kaynaklama özelliklerine sahip olan ve olağanüstü kaynaklama ve büküm performansı sunan sıcak haddelenmiş, yüksek dayanımlı yeni Strenx® 1100 Plus rulo çeliğini piyasaya sürüyor. Rulo çeliklerde kaynak dikişinin iyileştirilmesinde yaşanan gelişmeler, kaldırma ve taşıma sektörlerinde daha hafif ama daha güçlü ve daha yüksek performanslı ekipmanların üretilmesine katkıda bulunuyor.

SSAB, 27-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Şanghay'daki Shanghai New International Expo Centre'da Asya'nın inşaat ve madencilik sektörleri için en önemli etkinliklerden biri olan Bauma Çin 2018 fuarına katılacak. Özel çelikler pazarında küresel bir lider olarak SSAB yüksek dayanımlı çelik teknolojisindeki inovasyonlarını Strenx® 1100 Plus rulo çeliğin piyasaya sürülmesiyle sergileyecek.

1100 MPa aralığındaki Strenx® performans çeliklerinin bir parçası olan Strenx® 1100 Plus, eşsiz kaynaklama özelliklerine sahip olan ve olağanüstü kaynaklama ve büküm performansı sunan yeni bir sıcak haddelenmiş, yüksek dayanımlı çeliktir.

Kaynaklama güçsüzlükleri neredeyse tümüyle giderilir

Geleneksel olarak, kaynak dikişleri en yüksek yapı çeliği sınıflarında bile zayıf halkayı oluşturabilir. Ama Strenx® 1100 Plus ile bu tür kaynak güçsüzlükleri neredeyse tümüyle giderilir; çünkü kaynaklanan alanına dayanım, germe ve darbe tokluğu özellikleri taban malzemenin minimum garantilerini karşılar. Kaynaklanan ve ısıdan etkilenen alanda dayanım ve tokluğun en uygun şekilde birleşimi, tasarım mühendislik süreci açısından büyük bir avantaj sunar. Tasarım kurallarına bağlı olarak, tasarımınızda tüm uygulama genelinde aynı minimum statik dayanım değerini temel alabilirsiniz.

"Strenx 1100 Plus'ı hızla gelişen APAC bölgesi ve ötesine tanıtacağımız için sevinçliyiz," diyor SSAB Strenx® Ürün Müdürü Magnus Carlsson. "Bauma Çin bu ürünün ilk piyasaya tanıtıldığı yer olacak. Ürünümüzün, kaynaklarda eşit düzeyde dayanımdan fayda sağlayacak yüksek performanslı uygulamalarda günümüz piyasasında kesinlikle rakipsiz olduğuna inanıyoruz. Çin ve diğer Asya ülkeleri gibi gelişmiş tasarımlar ve teknoloji alanında hızla gelişen pazarlara yönelik hizmetlerimize devam etmek ve SSAB'nin çelik teknolojisindeki inovasyonlarını kaldırma ve taşımacılık sektörlerinde karşılaşılan zorlayıcı alanlarda uygulamak istiyoruz."

Teknik özellikler


Strenx® performans çeliğiyle hep daha yükseğe ve daha uzağa

Strenx 1100® Plus, kaynaklarda eşleşen dayanımlara ihtiyaç duyulan vinç gibi kaldırma ekipmanları, daha hafif taşıma çözümleri ve gelişmiş yapılar için idealdir. Hatta Strenx® 1100 taban malzemesine göre daha yüksek bir dayanıma sahiptir. Bu da daha yükseğe uzanan vinçler, daha fazla yük taşıyan römorklar ve daha az yakıt kullanıp daha az CO2 yayan kamyonlar anlamına geliyor.

Strenx® 1100 Plus ile atölyedeki avantajlarınız

  • Üstün temizlikte bir çelik ve hassas kontrollü bir üretim süreci, tutarlı olarak yüksek kalitede ve öngörülebilir sonuçlar demektir
  • Garantili düzlük, kalınlık, bükülebilirlik
  • Garantili dar toleranslar
  • Kaynaklama oda sıcaklığında yapılabilir (ISO 17642-2:2005 uyarınca yapılan CTS testlerine göre)
  • Kaynaklanan alanda ve ısıdan etkilenen bölgede dayanım ve tokluğun en uygun şekilde birleşimi

SSAB'yi Bauma Çin'de nerede bulabilirsiniz?SSAB'yi Bauma Çin Fuarı'nda Hall N3, Stand N3.529'da ziyaret ederek Strenx® performans çeliğinin güzelliğini yaşayın. Ziyaretçiler deneme malzemesini Nisan 2019'da Bauma Münih'teki resmi ürün piyasaya sürümünden önce sipariş edebilir, test ve analizlerimizin sonuçları ve daha birçok konu hakkında bizimle görüşebilirler.

Ekli dosya

Stenx 1100 Plus Lifting image - Download

Strenx1100 Plus technical specifications - Download