180
Basın bültenleri Kocurek Ekskavatörleri: "Strenx® bizim için en bariz seçenek"

Kocurek Ekskavatörleri: "Strenx® bizim için en bariz seçenek"

Tüm dünyadan müşterileri adına sürekli sınırları zorlayan İngiltere merkezli aile şirketi Kocurek Excavators, yıkım ekipmanlarının üretimi alanında sektör lideri oldu. Binaların 70 metreye varan ekipmanlarla yıkımı sırasında gereken ekstrem kuvvetler, SSAB'nin Strenx® performans çeliğiyle desteklenerek ekipmanların zaman testinden geçmesi sağlanıyor.

İngiltere Ipswich'teki fabrikanın her köşesinde bir iş yapılıyor. Ama nereye bakarsanız bakın bir kişiyi her yerde görebilirsiniz. Kocurek Excavators'un kurucusu, sahibi ve genel müdürü David Kocurek sorun çözücü bir kişiliğe sahip ve fabrikayı avucunun içi gibi biliyor. Otuz yıldır bu işi yaptığı için alışmış olan Kocurek, fabrikayı da ailesiyle birlikte kurmuş.

"Bugüne kadar SSAB'den bize asla kusurlu bir çelik gelmedi," diyor.

Kocurek, ürünlerinde onlarca yıldır SSAB çeliği kullanıyor ve malzemenin pek çok avantaj sağladığını düşünüyor. Bunlardan biri, çeliğin çok kolay işlenebilir olması. 

"Şirketimiz için, üründe gereken yüksek teknik sonuçları normal koşullarda kaynaklama ile elde edebilmemiz en önemli avantajı sağlıyor. Sanırım bu benim için en önemlisi," diyor David Kocurek.

SSAB plaka ürünlerinin hiçbir pullanma veya paslanma olmadan, kum püskürtülmüş ve astarlanmış olarak gönderilmesi de diğer bir avantajdı. 

"Astar ile, herhangi bir ön temizlik yapmadan doğrudan plakaların üzerine kaynak yapabildik. Bu da SSAB plakalarının avantajlarından birini oluşturuyor. Yıllar boyunca epey zaman kazanmamızı sağladı."

Yıkım ekskavatörlerinin kolları 70 metreye kadar uzuyor. Binaları parça parça ayırarak yıkarken ekstrem kuvvetlere dayanabilmek zorundalar. SSAB Strenx® performans çeliğinin kullanılması dayanımı destekliyor ve ağırlıktan tasarruf edilmesini sağlıyor. 

"Ekskavatörlerle yapabileceklerimizde sürekli sınırları zorluyoruz. Müşterilerimiz hep daha yükseği hedeflediğinden kolları olabildiğince yüksek yapmalıyız. Çeliğin iyi bir yorulma direncinin olması bu yüzden çok önemli. Biz de daha ince malzemeyle ağırlıktan tasarruf etmeye çalışıyoruz. Tabii ki gücü de korumamız gerekiyor, bu yüzden hem gücü korumak hem plakayı inceltebilmek için SSAB Strenx® 700 çeliğini seçtik," diyor David Kocurek.
Kocurek'in kaliteli ürünleri tüm dünyada rağbet görüyor. Sektöründe lider olan şirket tüm Avrupa'ya ekipman ihraç ediyor. Şirket ayrıca ABD, Filipinler ve Hindistan'a da ürün gönderiyor. Son dönemde Avustralya'ya birçok sipariş gönderildi.

"Müşterilerin Avustralya'dan gelip ekipman sipariş etmesinden çok memnunuz, ekipmanlarımızı dünyanın dört bir köşesine yolluyoruz," diyor.

Fabrikanın idari ofislerinden birinde David'in yeğeni Rebecca Kelly yedek parça siparişleri ve servis yönetimiyle ilgileniyor. Sekiz yıldır Kocurek'te çalışan Rebecca, aileden biri olduğu için Pazar akşam yemeklerinde şirketle ilgili sohbetlere aşina olduğunu söylüyor. Kocurek ürünlerinde kaliteli malzemeler kullanmanın son derece önemli olduğunu düşünüyor.

"My Inner Strenx® programına katılabilmemiz büyük bir ayrıcalıktı; müşterilerimize en üst kalite malzemeleri ve ayrıca en iyi kalite süreç ve uygulamalarını kullandığımız güvencesini veriyor. My Inner Strenx® logosu mesajı basit ve direkt olarak veriyor, bir ürüne bakar bakmaz onaylandığını biliyorsunuz," diyor Rebecca Kelly.

Üretim sürecinde, uzağa erişim ve yükseğe erişim ekipmanları için uzun çelik plakalar gerekiyor. Ürünün daha az bağlantıyla birleştirilebilmesi için SSAB Kocurek'e daha büyük boyutlu plakalar tedarik etti. 

"Eğer çok uzun bir şey üretiyorsanız, bağlantılar ne kadar az olursa o kadar iyidir. SSAB'nin bize yardımcı olduğu kilit noktalardan biri de, tasarımlarımızda etkili ve verimli bir şekilde kullandığımız ve ekipman için de uygun ve dayanıklı olan saclardı," diyor Rebecca Kelly.

Kocurek'in ekipmanları, muazzam kuvvetlerin tekrar tekrar uygulandığı çalışma koşullarıyla başa çıkabilmesi gereken yerlere gönderiliyor. Bu yüzden Kocurek'in uzun süre dayanabilecek bir ürün kullanması şart. Müşteriler de bunun için para ödüyor.

"İnsanlar büyük miktarlarda para verince kalıcı bir şey bekliyor, bu yüzden Strenx® çelik bizim için bariz bir seçenekti. Kaliteli yıkım ekipmanlarımıza dahil ettiğimiz kaliteli bir ürün."

Kocurek hakkında

Merkezi İngiltere Suffolk Ipswich'te bulunan şirket, ekskavatör kiralama şirketi olarak başladığı süreçte bugün dokuzu aile üyesi olmak üzere 70 civarında kişinin çalıştığı bir üretim kurumuna dönüştü.

Kurulduğu 1983 yılından bu yana Kocurek Excavators, ekskavatör ön uç ekipmanı ve temel makine modifikasyonları alanında sektörün lider tedarikçilerinden biri halini aldı.

Fabrikada üretilen yıkım ekskavatörlerinin kollarında SSAB'nin Strenx® 700 çeliği kullanılıyor.

SSAB My Inner Strenx® marka programı üyesi  

www.kocurek.com

Kocurek Excavators: “For us Strenx is the obvious option”

2:50

By constantly pushing the boundaries on behalf of their worldwide-customers, England-based family business Kocurek Excavators has become the industry leaders in the manufacture of demolition equipment.