180
SSAB Technical steel support
<image mediaid="{8B1A49FA-FE09-4931-893B-3981FC20C6EF}" alt="SSAB brand programs" height="" width="" hspace="" vspace=""></image>

Pazarlama desteği - Bizim markalarımız, sizin başarınız

Marka programı

HESAPLAYICILAR VE ARAÇLAR

WearCalc
Infra design tool
WeldCalc

İŞLEME TALİMATLARI

ÇELİK EL KİTAPLARI

<image mediaid="{0F86D446-6262-4928-8987-D25B2EA4CAF9}"></image>

Bireysel el kitabınız veya tüm Teknik Kitaplık setiniz için hemen bugün sipariş vererek, SSAB'nin yüksek dayanımlı çelikleriyle çalışma ve tasarlama hakkında derinlemesine bilgi edinin.

Hem SSAB'nin çelik üretimi ve tasarımı alanındaki uzmanlığını hem dünya genelindeki binlerce uygulamayı temel alan Çelik El Kitaplarımız, kaynaklama, şekilendirme, birleştirme ve tasarım gibi konularda derinlemesine kuramsal zemin, uygulamalar için kılavuz ilkeler ve adım adım öneriler sağlar.

Klasik kılavuzlarımıza ek olarak, otomotiv sektöründe gelişmiş yüksek dayanımlı ve ultra yüksek dayanımlı çeliklerin kaynaklanmasıyla ilgili bilgi boşluğunu doldurmayı amaçlayan, benzersiz "AHSS/UHSS Çeliğin Kaynaklanması" kılavuzunu yayınlıyoruz. Bu türdeki kaplamalı ve kaplamasız çelikler için derinlemesine kuramsal zemini, ayrıntılı test sonuçlarını, uygulama kılavuz kurallarını ve en iyi uygulama tavsiyelerini biraraya getirir.

Kılavuz siparişiniz için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli!

Kaynak kılavuzu

Hardox ve Strenx için kaynaklanabilirlik özellikleri

Daha fazla bilgi
<image mediaid="{B72EBEDE-28FD-4FFA-A8BA-E3CECB08A48C}" alt="Welding handbook" height="" width="" hspace="" vspace=""></image>

Kaynak Kılavuzu

Kaynak kılavuzu Hardox ve Strenx çeliklerinin kaynaklanabilme özelliklerini içerir. Temel özelliklerinden biri kaynaklı yapıların nasıl kullanılabileceğini irdelemesi ve bu konuda önerilerde bulunmasıdır. Birleşme yerinin faydalı mekanik özelliklere sahip olması için dikkat edilmesi gerekenler ve kaynakla ilgili kusurların nasıl giderileceği gibi konular kılavuzda ele alınır.  Asıl olarak teknisyenler ve mühendisler için yazılmış olmakla birlikte başkaları da kılavuzdan faydalanabilir. Kılavuz 23 bölüme ayrılmıştır ve 132 sayfadan oluşur.

Fiyat: 95 Euro

Birleştirme kılavuzu

Yüksek dayanımlı çelikleri birleştirme

Daha fazla bilgi
<image mediaid="{0DB2302C-5BF8-46D9-A263-0ECC6C36D27C}"></image>

Birleştirme Kılavuzu

Yüksek dayanımlı çelikleri birleştirme

Bu kılavuzun amacı SSAB ürünlerinin, özellikle yüksek mukavemetli çeliklerin birleştirilmesi konusunda rehberlik etmek ve daha derinlemesine yeni bilgiler vermektir.

Kılavuz esasen birleştirme işiyle ilgilenen personele ve tasarımcılara yöneliktir. Kılavuz eğitim amaçları için de kullanılabilir.

İçindekiler:

 • SSAB ürünleri
 • Ergitme Kaynağı
 • Direnç kaynağı
 • Mekanik birleştirme
 • Yapışkanlı bağlama
 • Lehimleme ve pirinç kaynağı
 • Yorulma - farklı birleştirme yöntemlerinin karşılaştırılması
 • Diğer malzemelerle birleştirme

Fiyat: 95 Euro

Şekillendirme kılavuzu

Ebat kesme işlemleri ve plastik şekillendirme

Daha fazla bilgi
<image mediaid="{865FBDCE-E690-4DC6-9EC7-28DDAF3D3585}"></image>

Biçimleme Kılavuzu

Ebat kesme işlemleri ve plastik şekillendirme

Sac Çelik Kılavuzu’ndaki “İmalat” başlıklı bölümün genişletilmiş hali olan Şekillendirme Kılavuzu, özellikle yüksek mukavemetli çeliklerde kesme işlemleri ve plastik şekillendirme hakkında değerli bilgilerden oluşan bir derlemedir.

İçindekiler:

 • Malzeme Özellikleri
 • Ebat Kesme
 • Plastik Şekillendirme
 • Şekillendirilebilirlik ve malzeme davranışı
 • İşleme malzemeleri, yüzeyler ve sürtünme bilimi
 • Yüzey işlemleri ve kaplama

Fiyat: 95 Euro

Tasarım kılavuzu

SSAB'nin yüksek dayanımlı çeliklerle ilgili klasik kılavuzu

Daha fazla bilgi
<image mediaid="{2BC8A04C-47AC-434B-962F-731FF321B12F}" alt="Design handbook" height="" width="" hspace="" vspace=""></image>

Tasarım El Kitabının İngilizce yeni baskısı çıktı

SSAB'nin yüksek dayanımlı çeliklerle ilgili klasik el kitabı basıldı.

Tasarım El Kitabı - Tasarım El Kitabında malzeme seçimi, pratik tasarım çözümleri, direnç hesaplamaları ve üretim teknolojileri gibi konular ele alınmaktadır. Tasarım El Kitabı, büyük ölçüde Avrupa Ortak Standartları Eurocode 3 2010'u izler ve size çok sayıda uzman ve araştırmacının toplu deneyimini sunar.

Fiyat: 95 Euro

AHSS/UHSS'nin kaynaklanması

Otomotiv sektörü ve AHSS/UHSS çelik odaklı diğer sektörler için hazırlanmış bir kaynaklama kılavuzudur


Daha fazla bilgi
<image mediaid="{8755C61F-8A31-4AA5-B14D-10A5BF237983}"></image>

Otomotiv endüstrisi için AHSS/UHSS Kaynak Kılavuzu

Otomotiv endüstrisi ve AHSS/UHSS Çelik odaklı diğer endüstriler için hazırlanan bir kılavuzdur

AHSS/UHSS çeliğin kaynaklanması - Kaynak Kılavuzu, otomotiv endüstrisinde en sık kullanılan kaynak yöntemlerine ilişkin ayrıntılı bir açıklama sunmaktadır: direnç noktası kaynağı, lazerli kaynak ve ısıl kaynak. Hem kaplamalı hem de kaplamasız AHSS/UHSS çelik için ayrıntılı test sonuçlarını ve en iyi uygulama önerilerini ortaya koymasının yanı sıra UHSS ile gerçekleştirilen kaynak işlemi üzerine özel bir vurgu yapmaktadır. 

Kılavuzu, ilgilenen diğer endüstri sektörlerinin yanı sıra tüm otomotiv üreticileri ve yan sanayi tedarikçileri de edinebilir.

Kaynak Kılavuzu, çelik ve otomotiv endüstrisi için eşsiz özelliktedir, 80 sayfadan oluşur ve İngilizce olarak hazırlanmıştır.

Fiyat: 85 Euro

Teknik Kütüphane

SSAB Teknik Kütüphanesini kullanarak kolay, hızlı ve etkin maliyetle uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
<image mediaid="{94A1AA1E-2FCF-4F8A-A405-A17926415B01}" alt="Tech libary" height="" width="" hspace="" vspace=""></image>

SSAB takımına katılın

Dünyanın daha hafif, daha güçlü ürünlere olan ihtiyacı sürekli artıyor. Hızlı biçimde artan ürün geliştirme projelerinin hem farklı branşlarda hem de dünya genelinde gerçekleştiğini kolayca görebiliriz. Şirketiniz gelişmiş yüksek mukavemetli çeliğe geçiş yapabilecek mi? Gereken bilgi ve üretim kabiliyetlerine sahip misiniz?

Kazanan ekibimize katılın! Uzmanlarımız, yeni çözümleri keşfetmek ve bunları müşterilerimizin ihtiyaçları ve isteklerine göre geliştirmek için sürekli çaba sarf ediyor. Birlikte, müşterilerimizin pazardaki rekabet gücünü güçlendiren çözümleri bulabiliriz.

 • Tasarım El Kitabı
 • Biçimleme Kılavuzu
 • Birleştirme Kılavuzu
 • Kaynak Kılavuzu

Teknik Kütüphane

SSAB Teknik Kütüphanesi emrinize amade biçimde, kolayca, çabucak ve maliyet etkin biçimde uzmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.

Fiyat: 325 Euro

Kılavuzları satın almak için lütfen  ssab@tm-gruppen.se  adresine şu bilgileri içeren bir e-posta gönderin:

Kılavuz
Adı
Şirket
Adres
Şehir
Posta kodu
Ülke
KDV numarası (sadece AB ülkeleri için, İsveç hariç)
Referans numarası (dahili, gerekirse)
E-posta
Telefon
Teslimat adresi (fatura adresinden farklıysa)

 

Sorularınız için lütfen şu adrese yazın: johanna.luoto@ssab.com