180
Hesaplayıcılar ve araçlar

Hesaplayıcılar ve Araçlar

Aşınma, kaynaklama maliyeti, enerji kullanımı, yüksek dayanımlı çeliğe geçişin yararları ve daha birçok unsuru hesaplamanıza yardım eden yazılım araçları

WearCalc
WeldCalc
Instant ValueCalc
Infra design tool

WearCalc

WearCalc™ 2.1 doğru aşınma plakasının seçimindeki zor kararları kolaylaştırır.

İşinizde zorluklar olabilir. Ekipmanınız her gün zor koşullarda çalışırken, ne kadar aşınma ve yıpranmaya dayanabileceğini, doğru malzemeleri ve çelik derecelerini seçip seçmediğinizi, ve plakanızın yaptığınız yatırıma değip değmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz.

WearCalc 2.1 ile bileşen aşınmasını ölçmek ve size en uygun aşınma plakasını seçmek daha da kolaylaştı.

SSAB'nin aşınma plakası müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bu güçlü öngörü yazılımı sayesinde, farklı derecelerden tüm Hardox® aşınma parçalarının göreceli servis ömrünü hızla ve kolayca hesaplayarak ihtiyaçlarınıza en uygun plakayı seçebilirsiniz. WearCalc 2.1 erozyon ve darbe aşınmasının yanı sıra kayma aşınmalarını da öngörür.

Darbe aşınması modeli, darbe sırasındaki krater ve sıkımlı dudak oluşumunu içeren şiddetli hasarı ve yüzeyde plastik şekil bozulması ile sonuçlanan daha hafif hasarı analiz eder. Erozyon modeli, aşındırıcı malzemelerin, kenarların çelik yüzeye işlemesine veya çelik yüzeyin kırılmasına yol açıp açmayacağını öngörür. Mikro düzeyde, bu model farklı türdeki aşınma plakalarında erozyonu hesaplamak için mineral sertliğini kullanır.

Kayma aşınması modeli; plastik veya kesim olmak üzere yüzey hasarı türlerini temsil eden iki sınırlayıcı eğriye dayanır. Çeliğin sertliği ile aşındırıcı malzemenin sertliği arasındaki ilişki, hasar mekanizmasını ve böylece göreceli servis ömrünü belirler.

Diğer özellikler

  • Kullanıcı dostu arayüz 
  • Algoritmada malzemenin boyutu, şekli, çarpma açısı ve hızı dikkate alınır 
  • Sonuçlar kolayca okunabilen bir tablo formatında sunulur 
  • Rapor oluşturma aracı, girdi parametrelerini ve sonuçlar tablosunu içeren bir rapor oluşturur 
  • Rapor dosyası kaydedilebilir, e-posta ile gönderilebilir veya Microsoft Word programında düzenlenebilir

Erişim şekli

WearCalc 2.1'e erişim için, sağdaki forma iletişim bilgilerinizi girerek kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

WeldCalc

WeldCalc™ 2.2 ile, optimize edilmiş kaynak önerileriniz elinizin altındadır.

Weldcalc 2.2 - Kaynaklama hesaplayıcısı

SSAB WeldCalc 2.2, imalatçıların kaynak sürecini optimize edebilmesi için onlarca yıllık kaynaklama tecrübesini web tabanlı ve etkileşimli bir uygulamayla kullanımınıza sunuyor. Hem Hardox® hem Strenx® çelikleri için kaynaklama önerilerini hesaplar ve sunar.

WeldCalc nasıl çalışır?

Kullanıcılar arzu ettikleri mekanik özellikleri, kaynaklama sürecini ve plaka malzemelerini programa girer. Bu bilgilere dayanılarak, izin verilen ısı girdisi ve ön ısıtma/pasolar arası geçiş sıcaklığı aralığını gösteren bir "tolerans kutusu" hesaplanır. Ek olarak, ısıdan etkilenen bölgedeki (HAZ) maksimum sertlik düzeyleri de hesaplanabilir.

Web tabanlı bu ara yüz, sonuçları görmeyi ve uygulamayı kolay hale getiren şekilde, kaynak işlemlerinizi kayıt etme, açma ve düzenleme işlevlerine sahiptir. Kaynak tavsiyeleri arasında MAG kaynağı, MMA kaynağı, SAW, TIG kaynağı, lazer kaynağı, lazer-hibrit kaynak ve plazma kaynağı bulunmaktadır.

Özellikler ve avantajlar

  • Sezgisel kullanıcı arayüzü ve birçok yeni fonksiyonuyla, sonuçların hesaplanmasını ve uygulanmasını daha da kolaylaştırır.
  • Kullanıcılar herhangi bir kaynaklı yapıda, örneğin birleşme yerinde optimum tokluğa veya optimum üretim verimliliğine öncelik verilmesi gibi, kendilerine göre en önemli özellikleri seçebilirler.
  • Kullanıcılar sonuçları kaydedebilir veya dışarı aktarabilir.
  • Kayıtlar açılabilir, düzenlenebilir ve tekrar kaydedilebilir.
  • Web tabanlı ve her zaman güncel.

Erişim şekli

WeldCalc 2.2'ye erişmek için bir Portwise Şifresi edinmelisiniz. Lütfen iletişim bilgilerinizi vererek kaydolun. Oturum açma bilgileriniz, iş günlerinde 24 saat içinde size gönderilecektir.

Şifreniz var mı? WeldCalc 2.2'de oturum açın.